Różnorodne zapięcia i łączenia do torebek

torebka - zapięcie

Wykonanie bazy torebki szydełkowanej na pewno wymaga precyzji, czasu, jak i umiejętności. Jednak sam sznurek i szydełko nie wystarczą by zrobić cały modny dodatek do stylizacji. Dno torebki, uchwyt, czy nawet kieszonki można wyrobić odpowiednim ściegiem, ale co z zapięciami? Bez nich torebka będzie stale otwarta, przez co zachęca złodzieja, nie zapewnia bezpieczeństwa naszym rzeczom. Dlatego też warto je dokupić w sklepie internetowym. Zwykle zapięcia i łączenia do torebek wykonywane są z metalu, dzięki czemu są solidne i trwałe.

Co do torebki? Akcesoria 

mocne zapięcie typu karabińczykMogą mieć kształt kwadratu, prostokąta, czy koła, a także różne kolory np. złoty, czy srebrny, dzięki czemu można je dobrać do stylu torebki. Do wyboru są różne modele zapięć, które mocuje się na zewnątrz lub wewnątrz torebki. Przykładowo, zapięcie magnetyczne instalowane jest po dwóch stronach torebki od jej wewnętrznej strony – z jednej strony jest ,,guziczek” z wypustką, a z drugiej taki sam tylko z wgłębieniem, rzadziej obie strony są płaskie. Czasem zapięcia magnetyczne stosuje się także w torebkach z klapkami – wtedy ,,guziki” mocuje się od wewnętrznej strony klapki oraz na zewnętrznej stronie torebki. Drugie popularne zapięcie do torebek szydełkowych to zamek błyskawiczny. Są dostępne specjalne zamki do wyrabiania, które też się niejako szydełkuje – łączenie jest naturalne i niewidoczne. Zamek błyskawiczny całościowo zamyka torebkę, więc sprawia, że nasze rzeczy są dobrze chronione.

torebka - zapięcie Zamki dostępne są w wielu kolorach, zatem łatwo je spasować z barwą sznurka lub włóczki. Jednak coraz popularniejsze są też metalowe zapięcia na pasek od torebki. Do niej przymocowuje się z jednej strony kółeczko lub półkółko. Od strony paska do torebki mocuje się mocne zapięcie typu karabińczyk. Przypomina ono zapięcie do bransoletki czy breloczka. Jest łatwe do zaczepienia, ale jednocześnie solidne, bo wykonane z metalu. Dzięki karabińczykom nie trzeba wyrabiać paska do torebki na szydełku tylko można dobrac do niej łańcuch, pasek parciany, czy skórzany. W ten sposób z jednej strony stworzy się ciekawszy projekt, a z drugiej zapewni sobie bardziej komfortowe noszenie torebki oraz jej wytrzymałość (pasek ze sznurka może się rozciągnąć pod wpływem dużego ciężaru)

Jak widać warto jest zainwestować w zapięcia do torebek, zarówno tych do pasków naramiennych czy uchwytów, jak i do zamykania wnętrza. z dobrymi, metalowymi zapięciami nasza torebka będzie ślicznie wyglądac i do tego będzie trwała oraz dobrze zabezpieczała nasze cenne rzeczy w środku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *